Tenké pánske strieborné retiazky

Strieborné šperky nestarnú a stávajú sa čoraz častejším doplnkom nielen žien, ale aj mužov. Medzi najobľúbenejšie vždy patrili, patria a zrejme stále patriť budú retiazky. Tie sú právoplatnou ozdobou mužov, ktorí vďaka nim vyzerajú zaujímavo a štýlovo. A obvykle nemusia byť ani ozdobné či hrubé. Bohato postačí aj tenká strieborná retiazka a neuveríte, akú urobí na pánskom krku parádu.

Neznamená to, že by skutočný muž mal nosiť iba masívne retiazky. Práve naopak, tenšie svojou nenápadnosťou len naznačujú, že daný pán má síce rád tento druh šperku, ale nepotrpí si na nič prehnané. A ako sa hovorí, v jednoduchosti je krása. A v tomto prípade to platí dvojnásobne. Pri kúpe tenkej retiazky tak máte ľahší výber, pretože od tenkej striebornej retiazky nemusíte očakávať prehnané zdobenie, iba sa stačí zamerať na niekoľko faktorov.

Tým hlavným je dĺžka retiazky, ktorá sa odvíja od šírky krku muža. Všeobecne odporúčame dĺžku medzi 50 – 60 cm. Priamo v našej kategórii retiazok môžete využiť filter, po aplikovaní ktorého sa zobrazia šperky podľa požadovanej dĺžky. Tú správnu zistíte nielen pomocou krajčírskeho metra, ale aj vďaka šnúrke a pravítku. Práve pri tenších variantoch je výhoda, že môžete zvoliť kratšie, pretože vyzerajú pekne, aj keď priliehajú viac ku krku. Naopak, dlhšie vyniknú viac na mužoch s hrubším krkom, ktorý tak opticky predĺži. Aj keď vyberáte tenšiu striebornú retiazku, nemali by ste zabudnúť na detaily, ako sú vzorovanie a spracovanie čiastkových častí. Aj keď to síce nie je také viditeľné ako pri hrubších variantoch, je to podstatná časť dotvárajúca celý štýl konkrétneho šperku. Všeobecné a základné odporúčania máte úspešne za sebou a teraz už vás čaká iba tá príjemná časť. Vybrať si svoju tenšiu striebornú retiazku, ktorá vám bude pri správnej starostlivosti robiť radosť po dlhú dobu.

Darčekovú krabičku od nás obdržíte zadarmo!

85 položiek celkom
Hore
Ďalšie produkty