Náš tím

Náš tím

Tak to sme my! Úzky tím rodinných príslušníkov a kamarátov, ktorý celoročne plní vaše priania. Každého z nás naša práca baví a tak sa práca veľmi rýchlo stala koníčkom. Do nášho skladu a kancelárie tak chodíme (takmer) vždy s úsmevom a energiou.

Máme radi náročné výzvy v období našej zimnej sezóny, ale aj „pokojné“ pracovné leto. Vďaka veľkosti tímu, sa v najvyťaženejších obdobiach do balenia objednávok s vervou zapojí celý tím, aj pani majiteľka, a v nenáročných obdobiach, kedy sa nám uvoľnia ruky, sa zase naši skladníci zapájajú do diskusie súvisiace so strategickými krokmi firmy. Každému členovi tímu prirástla OLIVIE k srdcu a na jednom sa vždy zhodneme - zákazník je u nás vždy na prvom mieste.

 

Martina

Martina je zakladateľka e-shopu OLIVIE a srdcom celého tímu. Úplne sama stojí za výberom všetkých šperkov, ktoré teraz vidíte v ponuke. Komunikuje s výrobcami, stará sa o to, aby naše sklady boli stále plné šperkov, darčekových krabičiek, zásielkových boxov a oveľa viac. Často sa tiež venuje návrhom nových šperkov. Niekedy sami nevieme, čo presne robí, ale vyzerá to, že pracuje nonstop. Martina hovorí, že práca je jej najväčším koníčkom a najlepším spôsobom, ako tráviť voľný čas. Keď ale práve nepracuje, venuje sa svojej záhradke a domu. Veľmi rada cestuje po našom krásnom Česku alebo zahraničí. Rada si prečíta nejaký thriller, detektívku alebo romantiku.

 

Lukáš

Lukáš, syn Martiny, je zase mozgom nášho tímu a práca je aj jeho najväčšou vášňou. Má na starosti inovácie a strategické riadenie, kedy veľmi dbá na to, aby sa naša spoločnosť vyvíjala tým správnym smerom. Dlhú dobu sa venoval aktívne marketingu, avšak teraz už iba koriguje hlavné marketingové aktivity. Lukáš má už svoje vysokoškolské štúdium za sebou a tak má čas aj na svoje obľúbené voľnočasové aktivity, medzi ktoré patrí varenie, posilňovňa, čítanie a výlety. Okrem iného, je aj vášnivým motorkárom. Jeho nesplneným snom je cestovanie, ktoré zatiaľ musel stále odkladať kvôli práci alebo škole. Chcel by sa pozrieť do New Yorku alebo Londýna na zápas Arsenalu.

 

Jiří

Jiří sa veľmi rýchlo stal dôležitým členom nášho tímu, predovšetkým kvôli jeho skvelým technickým schopnostiam, pracovitosti, organizovanosti a vodcovstvu. Svojím príchodom sprudka zmenil svoju profesijnú kariéru, pretože do jeho nástupu do OLIVIE pracoval ako väzenský dozorca. Teraz už stráži iba šperky a ich krásne zabalenie a správnu expedíciu. Pokiaľ vám zakúpený šperk nesadol, je veľká pravdepodobnosť, že práve Jirka je ten, ktorý vašu žiadosť o výmenu vybavil bleskovou rýchlosťou. Je to človek, ktorý sa rozhodne nebojí nových výziev a keď sa do niečoho pustí, robí to naplno. Keď práve nie je v práci, môžete ho stretnúť pri behu alebo na koncerte elektronickej hudby.

 

Dana

Dana je ďalším rodinným príslušníkom v tíme – mamičkou zakladateľky Martiny. Dana je už v dôchodkovom veku, ale energia a vášeň pre prácu ju rozhodne nechýba. Na starosť má starostlivosť o všetky šperky, ktoré sú momentálne skladom, chystanie a balenie vašich objednávok. Balíčky, ktoré Dane prejdú pod rukami, sú vždy starostlivo a krásne zabalené. Keď potrebujeme pomôcť, je tu vždy pre nás a aj keď nie je práve jej smena, nevadí ju prísť a pridať ruku k dielu, aby všetky balíčky od nás odišli včas. Nezaháľa ani v mimopracovnom čase, kedy pravidelne navštevuje posilňovňu a jazdí na zaujímavé výlety.

 

David

David je naša stálica. Vždy zodpovedný, pokojný a učenlivý. V OLIVII má na starosť expedíciu, zákaznícku podporu a nazerá do tajov marketingu. Úspešne zvláda balansovať prácu a školu. Aktuálne je študentom univerzity v Ostrave, odbor Marketingovej komunikácie. Marketing je tiež odbor, ktorému by sa chcel v budúcnosti venovať a vo firme dostáva priestor svoje znalosti prehlbovať a vyskúšať v praxi. Ak práve nepracuje alebo neštuduje, nájdete Dávida najčastejšie v posilňovni. Vo voľnom čase tiež sleduje bojové športy a trávi čas so svojou priateľkou.

 

Dominik

Dominik k nám prišiel začiatkom roku 2023, ale celkovo je s nami už oveľa dlhšie. Bol prítomný, keď rodina Slukových zakladala svoj prvý e-shop a potom aj OLIVII. Vždy firme podal pomocnú ruku, keď potrebovala a akonáhle nastal správny čas, došlo k nevyhnutnému, a to k príchodu na plný úväzok. Dominik je tiež ten najväčší vtipkárik a kecal. Keď ste s ním na smene, tak viete, že sa zaručene zasmejete a neodídete v zlej nálade. Dominik je však tiež nesmierne zodpovedný, pracovitý a generuje veľké množstvo nápadov. Práca je pre neho aj koníčkom, ale keď práve nie je tu, tak si zájde do fitka alebo pozerá na akékoľvek športy, ktoré práve hrajú v televízii.

 

Kateřina

Podobne ako Dominik, tak aj Kačka k nám prišla začiatkom roku 2023. Vytrhla nám tŕň z päty, pretože dovtedy firmu tvoril prevažne pánsky kolektív, ktorý predsa len trochu postrádal kreativitu a cit pre estetiku. Kačka sa ihneď vrhla do práce a teraz má pod palcom kompletne obsah na sociálnych sieťach a všetku grafiku a fotografie, ktoré na nich alebo na webe nájdete. Kačička je veľmi proaktívna a rada sa učí novým veciam, predovšetkým v oblastiach marketingu a dizajnu. Jednou z ich najmilších vecí na svete je cestovanie, poznávanie nových miest a kultúr. Hovorí, že má veľmi rada Vatikán a že napríklad New York stojí za návštevu, ale žiť by v ňom nechcela.

 

Erika

Príchod Erči je veľmi milým prekvapením, pretože pôvodne prišla iba brigádne ako vianočná výpomoc, ale jej pozitívna osobnosť, skvelé nasadenie a rýchlosť, s ktorou sa všetky pracovné činnosti učila, malo za dôsledok, že je u nás teraz už na plný úväzok a môže tak starať sa o expedíciu, zákaznícky servis a tiež vám veľmi rada pomôže s výberom šperkov na našej ostravskej predajni. Celý tím si Erču ihneď obľúbil, pretože je komunikatívna, nebojí sa povedať svoj názor a je na ňu spoľah. Erča je vyštudovaná kaderníčka, ktorá takmer každý víkend trávi so svojím manželom na rôznych výletoch. Miluje Marvelovky, predovšetkým Strážcu galaxie.

 

Lucie

Naša najnovšia posila, Lucka, nám priniesla do našej rodiny OLIVIE nákazlivú zodpovednosť a pracovitosť, ktorá nás neustále inšpiruje a motivuje k lepším výkonom. Lucka sa predovšetkým stará o expedíciu, čo znamená, že má pod palcom celkovú kompletáciu objednávok, ale jej cit pre detail a túžba po dokonalosti ju tiež zaviedlo do predajne, kde ju môžete nájsť, ako starostlivo upravuje výlohy tak, aby vždy žiarili aktuálnou ponukou a sezónnymi produktmi.

Keď sa niekto v tíme necíti dobre, Lucka je prvá, kto ráno pripraví zázvorový čaj a pozorne sa stará o svojich kolegov počas celého dňa.

 

Karel

Karol s Martinou tvorí už takmer 30 rokov pár, ktorý spolu drží v dobrom aj v zlom. Teraz si konečne po mnohých rokoch užíva aktívny dôchodok, v ktorom sa aj napriek tomu často zapája do prevádzky OLIVIE. Dlhú dobu robil firemného kuchára, zo začiatku aj fotografa, ale teraz nám predovšetkým pomáha s expedíciou, keď nestíhame baliť vaše objednávky a stará sa o správu skladu, aby bolo všetko funkčné a skladovanie šperkov čo najefektívnejšie. Fotenie je stále jeho vášnivým koníčkom, ale už len rekreačným. Aktuálne mu najväčšiu radosť robí cestovanie s Martinou. V pláne majú Island, Čínu alebo Vietnam, kam sa radi často vracajú.

 

Endy

Endy je členom tímu od samého začiatku. Po sťahovaní skladu už síce s nami netrávi toľko času, ale rozhodne ho stále berieme za člena našej rodinnej firmy. Najčastejšie sa venoval krádeži papučiek a trhaniu papiera. Jeho obľúbenou časťou dňa bolo vždy ráno, keď všetci prichádzali do práce a on mohol každého zvlášť privítať a potom sa vrátiť do postele. Keď práve nemá svoj deň, stáva sa z neho záškodník. Jeho najsilnejšou stránkou je útek. Vždy využije akúkoľvek príležitosť vypariť sa z pracovného miesta a prejsť sa po neďalekom lese. Všetky v tíme má však rád, a preto sa vždy rýchlo do práce vrátia. Vo voľnom čase rád pobehuje po záhrade a je to veľký milovník mäsa.

 

Mia

Mia je rozhodne ten najmladší člen nášho tímu. Narodila sa 12. 12. 2022 na Slovensku a bohužiaľ sa už vo svojich 2 mesiacoch našla, spoločne s dvoma jej sestričkami, v krabici, ktorá sa nachádzala hlboko lesa. Následne ju adoptoval náš pán riaditeľ Lukáš so svojou partnerkou, aby ju mohli dať jej domov plný lásky. V práci trávi veľa času, pretože ju pán riaditeľ berie občas so sebou. Keď práve nespí, tak sa uplatní ako pomocníčka na upratovanie, pretože vysáva všetko, čo práve nájde na zemi. Rozumie na hlášku: ,,Ideme do práce.'', na ktorú vždy reaguje silným vrtením chvostíka a štekotom. Ihneď potom zamieri k dverám do našej predajne a rýchlosťou svetla beží za svojimi kolegami do skladu, ktoré dlho víta.