Doprava zadarmo pri nákupe nad 40 €

Typy zapínania náušnic

 

Existuje celá rada spôsobov, ako šperk uchytiť v ušnom lalôčiku. Niektoré zapínania sú bezpečnejšie, s inými sa zas ľahšie manipuluje. V nasledujúcich riadkoch sa vám pokúsime predstaviť najbežnejšie a najpoužívanejšie druhy uzáverov na náušnice.

 

Puzeta

Vďaka jednoduchosti zapínania patrí puzeta k vašim najobľúbenejším typom zapínania. Puzety používame najmä u menších náušníc. Princíp zapínania spočíva v tom, že na driek náušnice, ktorý sa pretiahne dierkou v uchu sa zozadu nasunie puzeta. Avšak táto elegantná jednoduchosť so sebou prináša aj isté riziko v podobe straty malej časti (puzety).

puzetové náušnice
 

 Klasické kruhy

Najčastejšie sa kruhové náušnice zatvárajú nasunutím tenkej tyčky do protiľahlej trubičky.

 kruhové náušnice

 

Francúzsky zámok

Menej používaný spôsob zapínania kruhových náušníc, princíp Francúzskeho zámku, spočíva v zacvaknutí tyčinky do protiľahlého žliabku.

francouzský zámek 

Afro háčik

Jednoduchosť a krása. Dve hlavné vlastnosti Afrických háčikov, avšak nezabudnite si ich pred spaním zložiť, môžu byť nebezpečné.

 afroháček

 

Kĺbové zapínanie

Viac námahy pri zapínaní, zato osvedčená spoľahlivosť. Kĺbové zapínanie je používané predovšetkým na menších kruhových náušniciach.

 kloubové zapínání

 

Dámsky patent

Jedno z najznámejších a najkvalitnejších zapínanie. Mechanická klipsa sa po zapichnutie háčika do ušnej dierky uzavrie, tým zabráni vypadnutiu náušnice. Vyhovuje skôr väčším šperkom.

 dámský patent

Šrúbky

Tento druh zapínania sa veľmi podobá tomu puzetovému, ale s rozdielom, že u toho šrúbkového sú na drieku náušnice závity. Nasadzovanie náušnice je síce pomalšie, ale rozhodne by nemalo hroziť vypadnutie náušnice.

 Šroubek

 

x