Typy zapínania náušnic

PUZETA

Najpopulárnejší typ náušníc.Vďaka jednoduchosti konštrukcie je tento typ zapínanie používaný u väčšiny druhov náušníc menších rozmerov. Výhodou puzet je jednoduchosť zapínanie, kedy stačí len navliecť puzety zozadu ušnej dierky na tyčinku náušníc. Existujú tu aj nejaké nevýhody, napríklad prípadná strata puzety a náušníc. Avšak, na väčšine tyčiniek je drážka, ktorá bráni puzetě v pohybe.

Poznáme tiež odvodený typ puzetového zapínanie, a to puzety na skrutky. Princíp je tu rovnaký, ako u puzety, avšak brzdítko sa na náušnicu skrutkuje, a tým odstraňuje hlavné nevýhodu puzety, a to nebezpečenstvo straty. V prípade straty je možné zakúpiť náhradné puzety tu.

Puzetové náušnice nájdete TU

AFRO HÁČIK

Zapínanie využívané prevažne u visiacich náušníc Nasadenie na ucho je jednoduché a rýchle. Jednoducho stačí zapichnúť a prevliecť do ušnej dierky. Tieto náušnice je dôležité si na noc odkladať, aby sa náušnice nevyvliekli alebo vás háčik v noci neporanil.

Náušnice na afroháčik nájdete TU

KLASICKÉ KRUHY

Medzi kruhové náušnice nezaraďujeme iba kruhy, ale všetky tvary, ktoré sú uzavreté a tvoria je spravidla tenší kov. Tieto náušnice by mali byť základným doplnkom každej ženy.Najbežnejší typ zapínanie kruhových náušníc je zasunutie tyčinky do protiľahlej trubičky.

651

Kruhové náušnice môžete nájsť TU

FRANCÚZSKY ZÁMOK

Druhý typ zapínanie kruhových náušníc je zapínanie na francúzsky zámok, u ktorého sa drôtik zacvakne do protiľahlej vidlice.

1368

Kruhové náušnice môžete nájsť TU

KĹBOVÉ ZAPÍNANIE

Tento typ zapínanie sa využíva prevažne u malých krúžkov s mechanickou časťou uprostred, ktorá delí náušnice na polovicu. Náušnice sa otvárajú v kĺbe. Zapínanie tvorí kolíček so žliabkom, ktorý zapadá do dierky, pričom možno začuť charakteristické ,,cvaknutie ''.

3559

Kĺbové náušnice môžete nájsť TU

DÁMSKY PATENT

Jedno z najznámejších a najkvalitnejších zapínanie. Mechanická klipsa sa po zapichnutie háčika do ušnej dierky uzavrie, tým zabráni vypadnutiu náušnice. Vyhovuje skôr väčším šperkom.

3007

Náušnice s dámskym patentom a iné nájdete TU

ZAPÍNANIE NA SKRUTKU

Tento druh zapínanie sa veľmi podobá tomu puzetovému, ale s rozdielom, že pri tom šroubkového sú na drieku náušnice závity. Nasadzovanie náušnice je síce pomalší, ale rozhodne nehrozí vypadnutie náušnice. Tento typ zapínání patří mezi ty nejbezpečnější. 

Náušnice so zapínaním na skrutku nájdete TU

BRIZURA

Tradičné české zapínanie detských náušníc, takzvané náušnice pre bábätká. S týmto typom náušníc sa v zahraničí stretnete naozaj zriedka, jedná sa totiž hlavne o českú a slovenskú šperkárskou špecialitu.

Ako prvé náušnice pre bábätko odporúčame vybrať detské náušnice so zapínaním na brizuru. Jedná sa o zapínanie spredu. Brizurka/háčik sa zasunie do očka na prednej strane náušnice. Zapínanie na brizuru je veľmi bezpečné a praktické, dobre sa nasadzuje a dieťa si ich ľahko nerozepne, riziko straty je teda veľmi nízke. Podľa závislosti na veľkosti uškámožno tieto náušnice nosiť od 3 mesiacov až do cca 6 rokov. 

Náušnice so zapínaním na brizuru nájdete TU

PREVLEKACIA RETIAZKA

Tento typ zapínanie je veľmi jednoduchý a používa sa skôr u extravagantnejších náušníc. Princíp je taký, že retiazku jednoducho prevlečiete ušné dierkou a náušnicu necháte visieť. Strata náušníc je neobvyklá, keďže obe strany retiazky bývajú vyvážené a tak nehrozí vyvlieknutiu.

Všechny řetízkové náušnice nalezete TU

x