Opál

43 položiek celkom
4016 Strieborné GULIČKY s OPÁLOM 4016
18421 stribrny privesek modry opal se zirkony od olivie 5141
16943 stribrne rhodium nausnice modry opal od olivie
€36,30 / pár
4768
stribrne modre opalove krouzky nausnice ze stribra od olivie
€42,30 / pár
4680
Hore
Ďalšie produkty

Strieborné náušnice, náhrdelníky i prstene zo striebra rýdzosti 925/1000 zdobené opál. Opál je rozhodne jeden z najúžasnejších drahých kameňov. V našej ponuke nájdete opály vytvorené laboratórne, ktoré síce nestvorila matka príroda, ale jeho chemické, optické a fyzikálne vlastnosti sa od jeho prírodného náprotivku takmer nelíši. Vzhľadom v k vysokej náročnosti výroby opálových kameňov, nepatrí šperky zdobené opály medzi najlacnejšie, ale sú nadčasové a veľmi populárne.

Objavte netradičné, jedinečné, ale aj elegantné a nadčasové náušnice s opálom a nechajte sa zlákať ich farebnou hrou. Nechajte sa inšpirovať!

Opál je drahokam, ktorý vzniká za zvýšených teplôt a tlakov z kremičitanov. Jeho farebné možnosti sú obdivuhodné. Opále bývajú rôzne sfarbené - môžu byť sivobiele, zelené, šedomodré, žlté, okrové, hnedé, čierne, bezfarebné alebo priehľadné. Opál je minerál. Je zlúčeninou kremeňa s vodou, ktorej obsah kolíše medzi 3 až 12 percentami, ale niekedy môže tvoriť až 20 hmotnostných percent. Opál prináša šťastie, inšpiráciu, sústredenie, a dokonca chráni pred melanchóliou. Je netradičný, jedinečný, elegantný i nadčasový.

x