Šperky s opálom

Strieborné náušnice, náhrdelníky i prstene zo striebra rýdzosti 925/1000 zdobené opálom. Opál je rozhodne jeden z najúžasnejších drahých kameňov. V našej ponuke nájdete opály vytvorené laboratórne, ktoré síce nestvorila matka príroda, ale jeho chemické, optické a fyzikálne vlastnosti sa od jeho prírodného náprotivku takmer nelíšia. Vzhľadom k vysokej náročnosti výroby opálových kameňov nepatria šperky zdobené opálmi medzi najlacnejšie, ale sú nadčasové a veľmi populárne.

Objavte netradičné, jedinečné, ale aj elegantné náušnice s opálom a nechajte sa zlákať ich farebnou hrou. Inšpirujte sa!

Opál je drahokam, ktorý vzniká za zvýšených teplôt a tlakov z kremičitanov. Jeho farebné možnosti sú obdivuhodné. Opále bývajú rôzne sfarbené - môžu byť sivobiele, zelené, šedomodré, žlté, okrové, hnedé, čierne, bezfarebné alebo priehľadné. Opál je minerál. Je zlúčeninou kremeňa s vodou, ktorej obsah kolíše medzi 3 až 12 percentami, ale niekedy môže tvoriť až 20 hmotnostných percent. Opál prináša šťastie, inšpiráciu, sústredenie a dokonca chráni pred melanchóliou. Je netradičný, jedinečný, elegantný i nadčasový.

Najpredávanejšie

80 položiek celkom
Strieborné náušnice SRDCE OPÁL 5261
Luxusné strieborné náušnice so žiarivo modrým opálom - krásny darček pre ženu. OLIVIE.sk
€77,40 / pár
7143
Strieborná sada SNEHOBIELY OPÁL zo strieborníctva OLIVIE.sk 7013
Strieborná sada BIELÝ OPÁL zo strieborníctva OLIVIE.sk
€101,30 / sada
7011
Strieborný prsteň VEČERNICE kúpite u OLIVIE.sk 5665
Hore
Ďalšie produkty