Významné udalosti

V živote každého z nás sú okamihy, ktoré stojí za to si uchovať. A vôbec pritom nezáleží, koľko máte práve rokov. Narodenie dieťaťa, jeho prvé krôčiky, lásky, prijatie na školu, maturita, nástup na vysnívanú pracovnú pozíciu, svadobný deň i založenie rodiny. To všetko sú momenty, na ktoré nezabúdame. Ale pamäť je zradná. Časom z našich spomienok zanechá iba jemné obrysy a niektoré rovno vymaže. Našťastie, aj vzácne chvíle si možno uchovať. Nielen v pamäti, ale aj v srdci.

#ShowMore#

Šperky nám pomôžu nezabudnúť

Kto z nás by nechcel mať dobrú pamäť? Čas od času si pohodlne sadnúť, dať nohy na stôl, zasnívať sa a postupne si vybaviť všetko krásne naprieč životom. Ale to by sme museli mať pravdepodobne pamäť ako slony, aj keď aj ich dávno zosadili z trónu delfíny. Človek je síce pánom tvorstva, ale s pamäťou na tom nie je veľmi dobre, takže aj väčšina zvierat ho s prehľadom porazí. Ale keďže jedno ľuďom nemožno uprieť, a to je schopnosť si vždy poradiť, aj tu sa ponúka jednoduché riešenie. S tým, ako nezabudnúť, nám môžu pomôcť šperky.

Tie kupujeme nielen preto, aby sme niekomu urobili radosť, ale aj na pamiatku. Výnimočná chvíľa si žiada výnimočný darček. A ruku na srdce, napadá vám lepšia spomienková pozornosť než práve šperk? Aj u nás sa stretávame s prianiami, ktoré majú jasný cieľ – vybrať pre niekoho strieborný šperk, ktorý mu bude pripomínať okamih, ku ktorému bol darovaný. Často u nás ľudia kupujú darček na pamiatku pre svoje dcéry, vnučky, sestry aj partnerky. Ale nie je to podmienkou, pretože aj mužom je dobré šperkom pripomenúť niektoré významné udalosti. Takže aj synovia, bratia, vnuci, deduškovia a mnoho ďalších pánov zaručene ocenia, keď im šperk tak trochu osvieži pamäť.

Prečo dávať strieborné šperky na pamiatku?

Keď niekomu darujete na pamiatku strieborný šperk, dávate mu vec, ktorá s ním zostarne. Navyše, vždy, keď sa na ňu pozrie, pripomenie mu deň, keď ju dostal. Zvládla vaša dcéra dôležitú skúšku a prijali ju na školu, o ktorej tak dlho snívala? Iste na tento deň bude dlho a rada spomínať. Vyhral váš syn v súťaži a ste na neho patrične hrdí? To sa nedivíme, úspech detí vždy ako rodičia prežívame a veľmi im ho prajeme. Oslavuje vnuk alebo vnučka narodeniny? A ako sa majú vaši starí rodičia? Určite na nich často myslíte a občas premýšľate nad tým, čím im urobiť radosť. V živote je mnoho príležitostí, keď sa dá darovať šperk na pamiatku. Spomienky nám totiž nikto zobrať nemôže, len sa dajú pevnejšie uchovať.

Aké šperky sa hodia na pamiatku?

Častým strieborným šperkom, ktorý sa kupuje na pamiatku, je prstienok. Ten dnes nosia nielen ženy, ale aj muži, preto býva obľúbeným variantom. Pre ženy sa, samozrejme, hodia aj náušnice, hlavne malé slečny ich majú veľmi rady. Vyberať sa dá z obrovského množstva druhov, veľkostí i vzorov. Ako pamiatka po mnoho rokov poslúži aj retiazka, ktorá sa dá doplniť strieborným príveskom. Samozrejmosťou sú náramky a brošne. Všetky tieto šperky sú nesmierne kvalitné a také krásne, že človek, ktorý niektorý z nich dostane, nebude vedieť, či skôr spomínať, alebo sa kochať ich krásou. V dnešnej dobe je výber skutočne veľký, a to je dobre. Pretože spomínať by sme mali stále, aj keď sa nám vek tieto krásne okamihy snaží postupom času vymazať. Preto spomínajte, darujte a nezabúdajte.

768 položiek celkom
Hore
Ďalšie produkty