Šperky k zásnubám

Zásnuby sú jedným z najkrajších okamihov, ktorý sa z pamäti nedá vymazať. Sú momentom, ktorý nemá žiadne konkrétne pravidlá a priestorom iba na vyjadrenie lásky. Zásnubný akt je sľubom dvoch osôb o tom, že spoločne v blízkej dobe vstúpia do zväzku manželského. Urobiť takýto veľký krok si žiada určitú prípravu, pretože, čo si budeme hovoriť, obvykle nepočítame s tým, že by sme ho niekedy mali opakovať. Prípravy aj samotné zásnuby môžu byť rôzne, ale vždy by mali byť krásne a nezabudnuteľné pre oboch.

#ShowMore#

Zásnuby sú chvíľami, o ktorých ženy snívajú

Nebudeme si nič nahovárať, ale na tento deň sa spravidla tešia hlavne ženy, ktoré o ňom snívajú už ako malé dievčatá. Každý romantický film, prežité zásnubné chvíle kamarátok či rady kolegyniam v práci v nich evokujú predstavy, ktoré by chceli zažiť. Na mužov čaká iná rola. Nie je menej zásadná, ale sprevádza ju veľká nervozita, a tak si len máloktorý muž dobu pred vytúženým „áno“ užíva.

Tradične aj netradične

Zásnuby môžu byť rôzne, ale vždy by mali byť romantické. Konajú sa na mnohých miestach, v poslednom čase často na netradičných. Páni sa vyznávajú zo svojich citov pri lete balónom, koncertoch obľúbenej kapely, v televíznom vysielaní aj na vrcholoch najvyšších hôr. Originalita je vec úžasná, napriek tomu sa však stále veľa párov uchyľuje k tradičnejším žiadostiam. K tým zaručene patrí romantická večera pri sviečkach, žiadosť na pláži pri mori počas dovolenky alebo napríklad na mieste prvého stretnutia. Voľba vhodného miesta však vždy závisí od konkrétneho muža, od spoločných záujmov a predstáv.

Zásnubný prstienok hrá významnú rolu

Hlavnú rolu okrem hlavných aktérov hrajú aj maličkosti, ktoré sú však pri zásnubách nepostrádateľné. Tým je zásnubný prstienok. Symbol, ktorým ešte pred svadbou spečatíte svoje rozhodnutie. Aký by mal byť tento všestranný klenot? Honosný a s veľkými kameňmi, na ktorý padne celý plat a čiastočne vás ešte budú musieť založiť priatelia? Neprehliadnuteľný vďaka obrovskému diamantu, ktorý žiari tak, že s ním vaša vyvolená bude môcť zastavovať dopravu? Omyl, rovnako tak, ako neplatia žiadne pravidlá pre samotné zásnuby, nie sú ani konkrétne predpisy na výber prsteňa.

Zásnubný prsteň obvykle vyniká jedným veľkým kameňom, ktorý môže dopĺňať rad menších. Samotný výber vždy závisí hlavne od štýlu budúcej manželky a finančných možností muža. Zásnuby sú síce veľkou udalosťou, to však neznamená, že by mala človeka finančne zruinovať. Preto je jednou z najlepších možností kúpa strieborného zásnubného prsteňa. Ten je nielen cenovo dostupný, veľmi elegantný a z kvalitného materiálu, ale pri správnej starostlivosti vydrží aj dlhú dobu. Aj striebro ponúka nielen rozmanité farby prsteňov, ale vybrať si tiež môžete z množstva variantov a veľkostí kameňov. Prsteň tak dokáže splniť to, čo od neho očakávate, a navyše sa cena pohybuje väčšinou do 40€.

Pred zakúpením je nutné poznať predovšetkým partnerkinu veľkosť prsta. Zásnubný prsteň sa nosí na prstenníku ľavej ruky, niektoré dámy ho nosia aj na prostredníku, ale prevažne platí prvý variant. Správna veľkosť prsta sa dá zistiť nielen pomocou jednoduchého návodu, ale tiež sa možno opýtať napríklad blízkej priateľky partnerky. Ak sa nemôžete rozhodnúť medzi dvoma veľkosťami, vždy radšej zvoľte tú väčšiu, pretože budete mať istotu, že žene prsteň navlečiete.

Zachovajte pokoj

Hlavne je dôležité zachovať chladnú hlavu. Ľahko sa to síce hovorí, vo finále potom horšie dodržiava, ale verte, je to tak. Výber správneho okamihu, miesta vyznania, vhodných slov i sediaceho prsteňa nie je pre žiadneho z mužov ľahkou úlohou. Nebojte sa, vedia to aj niekedy náročné ženy. Všetky tieto veci sú síce pri žiadosti o ruku vyvolenej podstatné, ale samotná žiadosť na nich postavená nie je. Tá je len vaším spoločným okamihom, ktorý je krásny a nezabudnuteľný. Aj keď bude napríklad v obývacej izbe bez obrovskej kytice kvetov a prstienkom, ktorý nesedí tak, ako ste si predstavovali. Je to vaša chvíľa, užite si ju a uchovajte takú, aká nakoniec bude.

103 položiek celkom
Hore
Ďalšie produkty