Darčeky pre mamičku

Len máloktorý vzťah je taký silný a nenahraditeľný ako k mamičke. Je to žena, ktorá s nami dokáže plakať, smiať sa, radovať a prežívať najväčšie bolesti aj úspechy. Stojí pri nás v každej situácii a je vždy pripravená poskytnúť to, čo práve najviac potrebujeme. Materská láska je pravdepodobne tým najväčším citom, ktorý je človek schopný k niekomu cítiť. Byť mamičkou nie je ľahkou úlohou, súčasne je však najkrajšou rolou v živote. Preto urobiť jej čas od času radosť by malo byť pre všetkých úplne prirodzené.

#ShowMore#

Aký darček vybrať pre mamičku?

Každú mamičku najviac teší, keď sú jej deti šťastné. To nie vždy vieme splniť, ale potešiť ju darčekom môžeme kedykoľvek. A čím takej vzácnej dáme urobiť radosť? Mamička je predovšetkým žena. A čo takú ženu najviac poteší? Samozrejme, šperk. To nie je len domnienka, ale rokmi overený fakt. Ženy sú priam milovníčkami šperkov a veľmi rady ich hlavne dostávajú. Zostáva však ešte zodpovedať jednu otázku. Tým je, aký konkrétny šperk svojej mamičke vybrať.

Zlato vs. striebro

Najskôr sa zameriame na to, z akého materiálu šperk zvoliť. Najčastejšími adeptmi obvykle býva zlato a striebro. Ide o pomerne odlišnú dvojicu, ale napriek tomu si je v niečom podobná. Oba tieto kovy sú veľmi žiadané a majú svojich priaznivcov. Vybrať si medzi nimi je spravidla otázkou vkusu. Niekomu sa, jednoducho, páči zlato a inému striebro. Žiadna iná logika v tom nie je a pri výbere šperku, ktorý má poslúžiť ako darček, je to dobré zohľadniť a rešpektovať. Oba tieto kovy majú určite svoje pre, ale aj proti. U zlata je to hlavne vysoká cena a u striebra náchylnosť na poškodenie. Vo finále sa však táto jeho slabosť dá vyriešiť kvalitnými povrchovými úpravami, takže o žiadny veľký problém nejde. Striebro je hlavne cenovo veľmi výhodné a šperky z neho sú nielen krásne, ale pri správnej starostlivosti vydržia mnoho rokov.

Aký strieborný šperk by sa hodil mamičke?

To už je skôr otázka na konkrétnu mamičku. Aké šperky nosí? Nepotešili by ju krásne strieborné náušnice? Práve tie patria medzi obľúbené darčeky pre ženy nielen v úlohe mamičiek. Ich veľkou výhodou je, že môžete vyberať z nepreberného množstva. Fantázii sa v tomto smere medze nekladú a dá sa tak vyberať nielen, čo hrdlo ráči, ale aj čo si mamička praje. U náušníc treba rozlišovať typy zapínania:

• Puzeta – tento typ sa používa pri náušniciach menších rozmerov. Je veľmi jednoduchý, pretože stačí iba navliecť puzetu zozadu ušnej dierky na tyčinku náušníc.

• Afro háčik - zapínanie, ktoré je obvyklé pri visiacich náušniciach. Jednoducho a rýchlo náušnice iba zapichnete a prevlečiete ušnou dierkou.

• Kruhy – pri kruhoch je zapínanie riešené zasunutím tyčinky do protiľahlej trubičky.

• Francúzsky zámok - využíva sa tiež pri kruhových náušniciach a funguje na princípe zacvaknutia drôtika do protiľahlej vidlice.

• Kĺbové zapínanie - je väčšinou pri malých krúžkoch. Zapínanie tvorí kolíček s tzv. žliabkom, ktorý zapadá do dierky.

• Dámsky patent – ​​je ideálny pre väčšie šperky, pretože patrí k najkvalitnejším druhom zapínania. Mechanická klipsa sa po zapichnutí háčika do ušnej dierky uzavrie, a tým pádom nedochádza k prípadnému vypadnutiu náušnice.

• Skrutkové zapínanie - je veľmi podobné princípu puzetového zapínania iba s tým rozdielom, že pri tomto variante sú závity. Tento typ patrí bezpochyby k najbezpečnejším.

• Brizúra – takto je riešené zapínanie u niektorých detských náušníc. Je to zapínanie spredu, keď sa brizúrka zasunie do očka na prednej strane náušnice.

• Prevliekacia retiazka - retiazka sa ľahko prevlečie ušnou dierkou a náušnice sa nechajú voľne visieť.

Obľúbeným šperkom pre mamičky sú aj strieborné náhrdelníky. Za nás určite odporúčame prívesky s motívom anjela, pretože sú pre všetky mamičky ako stvorené. Skvelou voľbou sú aj srdiečka alebo počiatočné písmená mien. Potešiť môžu tiež náramky a prstienky, ktoré sú jedným z najkrajších darčekov pre každú mamičku. Pokiaľ si však nie ste istí veľkosťou, pozrite sa, ako zvoliť veľkosť prsteňa. Nie je to nič zložité.

Pri výbere akéhokoľvek strieborného šperku je dobré myslieť nielen na to, čo mamičku poteší, ale zohľadniť aj vek. Niečo iné poteší veľmi mladú mamičku a takú, ktorá je tiež stále mladá, ale po trochu dlhšiu dobu. Zrelé ženy nosia skôr jednoduché, jemné a noblesné šperky. Riaďte sa preto nielen svojím úsudkom, ale aj vkusom mamičky. Nikto ju predsa nepozná lepšie ako vy a súčasne ju málokto vie tak potešiť. Preto do výberu dajte toľko zo svojho srdca, ako dáva ona vám v každom jednom geste. Určite jej urobíte radosť.

993 položiek celkom
Hore
Ďalšie produkty