RUSSO sa mení na OLIVIE! Ďakujeme za trpezlivosť a za to, že ste s nami.

Slovník pojmov

A B D E F I K N O P R S T Z

Darčeková krabička

Ak darujetete šperk ako darček k významnej udalosti, ako napríklad zásnuby, alebo vianočný darček. Darujte ho v atipickej darčekovej krabičke.

Afroháčik

Africký háčik je spôsob zapínania náušníc, najmä tých mohutnejších visiacich kúskov,ktoré po prevlečenie ušnou dierkou zaťaží ušný lalôčik a bráni šperku pred vypadnutím.

Akcia

Zvýhodnená ponuka oceľových a strieborných šperku značky RUSSO. Využite zľavy a nakúpte šperky za skvelé ceny.

Bestseller

Bestseller je označenie šperku, ktorý patrí k tým najpredávanejším a najobľúbenejším medzi našimi zákazníkmi a tí vie najlepšie, čo vo svete módy práve dominuje. Nechajte sa nimi inšpirovať.

Dámsky patent

Dámsky patent patrí k tým najrozšírenejším spôsobom zapínanie náušníc v Európe. Najväčšia výhoda dámskeho patentu je rýchlosť nasadenia. Po nasadení nášunice do ušnej dierky, sa háčik uzavrie mechanickou klipsou.

E-coat

Alebo e - pokrytie, jedná sa povrchovú úpravu najmä striebra, kedy je na šperk pomocou elektrického prúdu nanášaná ochrana vrstva organického laku. Tá poskytuje šperku ochranu pred poškriabaním a predlžuje jeho životnosť.

Francúzský zámok

Francúzsky zámok je menej obvyklé riešenie zapínanie kruhových náušníc, zapínanie funguje tak, že sa drôtik zacvakne do protiľahlej vidlcie.

ISOLA

ISOLA je meno unikátné HANDMADE kolekcie šperkov značky RUSSO. ISOLA označuje oceán a slobodu. Šperky tejto kolekcie sú vyrábané z prírodných morských mušlí.

Klenotnícka klipsa

Spôsob zapínania náušníc, ktoré sa hodí najmä pre váhovo ťažšie náušnice. Zapínanie funguje tak, že sa driek prevlečie ušnou dierkou a následne zaistí klapkou.

Krištáľ

Krištáľ je hojne používaným kameňom v šperkárstve, jedná sa o bezfarebnú odrodu kremeňa.

Novinka

Novinka je označenie čerstvo nového šperku v našom internetovom klenotníctve. Vyberáme pre vás stále tie najlepšie šperky. Novinkám venujte tú najväčšiu pozornosť.

Opál

Opál je polodrahokam, obľúbený najmä pre jeho farby dúhy.

Oxidácia

Oxidácia je povrchová úprava šperku, ktoré dáva šperku načernalú farbu, vďaka tomu šperk pôsobí starším vintage nádychom.

Perla

Veľmi obľúbený šperkársky materiál. Perly sú tvorené vnútri perlotvorky, morské ustrice alebo perlorodky.

Pieskované

Ide o povrchovú úpravu, kedy je na šperk nanášaný špeciálny piesok, ktorý vytvorí šperku zaujímavý osobitý vzhľad.

Postriebrené

Jedná sa povrchovú úpravu, pri ktorej je na šperk nanášaná vrstva striebra.

Pozlátené

Ide o povrchovú úpravu, kedy je na šperk nanesená vrstva zlata.

Puzeta

Puzeta alebo kocka, je druh zapínanie náušnice. Toto zapínanie patrí k tým najobľúbenejším, predovšetkým kvôli rýchlosti, jednoduchosti zapnutie a zároveň spoľahlivosti. Puzeta sa Navlieka na tyčinku náušnice, tyčinka je opatrená zárezom do ktorého…

Rhódiované

Povrchová úprava, vďaka ktoré získajú šperky väčší lesk, vyššiu odolnosť, sú chránené pred oxidáciou a predovšetkým sa predĺži ich životnosť.

Snubný prsteň

Snubné prstene si vymieňajú ženích a nevesta pri svadobnom obrade, ako symbol sľubu lásky, vernosti a spojenie. Vzhľad snubný prstienkov býva často veľmi podobný ako pre ženu tak pre muža. Svadobný prsteň by mal byť z odolného materiálu, aby vydržal…

Tip

Tip je označenie výrobku, ktorý je podľa nás práve trendy. Nechajte si poradiť odborníkmi v odbore.

Zásnubný prsteň

Zásnubný prsteň obvykle dáva muž ako darček, vo chvíli keď žiada svojou partnerku o ruku. Týmto aktom dáva najavo záujem o budúcí manželský sobáš. Zásnubný prstienok sa obvykle nosia na prstenníku ľavej ruky. Zásnubný prsteň dáva všetkým najavo, že…

Zirkón

Zirkón je jeden z najpoužívanejších a najkrajších šperkárskych kameňov. Rozdeľujeme ho na prírodný zirkón a kubický zirkón. Prírodný zirkón patrí k jedným z najstarších minerálov na svete. Kubický zirkón (CZ) je vyrábaný v laboratóriách, je…

Tabulka velikostí