Wet spots - estetická chyba u sviečok

Kúpili ste si krásnu vonnú sviečku, ale všimli ste si malých fliačikov, ktoré vám kazia celkový dojem z nákupu? Ide o takzvané wet spots.

Možno si hovoríte, že už ste si za život kúpili mnoho vonných sviečok a všetky boli krásne hladké, bez akýchkoľvek vád. Je to prevažne z toho dôvodu, že do sviečok sa pridáva rôzna chémia a aditíva, ktoré vám síce zaručia krásny vzhľad, ale po zapálení rozhodne nie je žiadna sranda tieto výpary vdychovať. Sviečky od nás sú však čisto na prírodnej báze, a preto sa môže ľahká vada na kráse sem tam vyskytnúť.

Čo sú to wet spots?

Tieto mokré škvrny vznikajú na základe nepravidelného tuhnutia vosku. Pri tvorbe týchto sviečok je totiž potrebné dokonalé prostredie, ktoré sa nie vždy podarí, a preto môžu tieto škvrny vzniknúť. Pri tvorbe sviečok je potrebné mať ideálne pracovné prostredie (rovnaká teplota vosku, poháre aj prostredie), ktoré sa nie vždy podarí. Jedná sa o jav, ktorý sa stane začiatočníkom, ale aj profesionálnym sviečkarom

Ako minimalizovať škody?

Najjednoduchším spôsobom, ako sa zbaviť týchto mokrých fľakov je zahriatie pohára, napríklad pomocou teplovzdušnej pištole alebo fénu. Teplovzdušnou pištoľou pohár zahrejete na mieste, kde je škvrna, a to by malo umožniť vosku znova priľnúť. Dávajte si najmä pozor na to, aby ste vosk nezahrievali príliš dlho.

Ďalším spôsobom môže byť, že do misky nalejete teplú vodu (nie horúcu) a do nej sviečku vložíte. Akonáhle sa vosk trochu rozpustí, môžete škvrny trochu uhladiť.

Je teda potrebné mať naozaj na pamäti, že sa jedná iba o malú estetickú vadu, ktorá nijako neovplyvňuje sviečku. Malá estetická vada za cenu zdravia sviečky aj vás. 

Preskúmajte celú ponuku sviečok

Sviečky