Doprava zadarmo pri nákupe nad 40 €

Akú zvoliť dĺžku retiazky?

Magazín - Akú zvoliť dĺžku retiazky OLIVIE

V našej kategórii retiazok môžete využiť filter ,,Dĺžka retiazky'', šperky sa vám tak zobrazí podľa požadovanej dĺžky.

Vyberáte novú retiazku alebo náhrdelník, ale neviete si poradiť so zvolením tej správnej dĺžky? Pokúsime sa vám tento výber čo najviac uľahčiť. U výberu dĺžky retiazky je potrebné brať do úvahy hneď niekoľko faktorov, najmä však výsledný vzhľad a praktickosť. Dĺžky retiazok sa pohybujú medzi cca 37 cm až 90 cm. Najčastejšie a najbežnejšie dĺžka dámske retiazky je 42 - 45 cm a najčastejšie dĺžka pánske retiazky je 50 - 60 cm.

Retiazky s dĺžkou 37 - 40 cm, u tejto dĺžky sa stretneme predovšetkým s aktuálne veľmi populárnymi chokers náhrdelníky. Choker náhrdelník tesne obopína krk a je najvhodnejší pre ženy, ktoré sa môžu pochváliť štíhlym labutiam hrdlom. Prečítajte si viac o pôvode chokers náhrdelníkov. Táto dĺžka je tiež veľmi bežná u detských retiazok.

Retiazky s dĺžkou 42 - 45 cm patrí medzi tie najpredávanejšie. Táto dĺžka bude vyhovovať takmer každej žene. Takto dlhé retiazky sa hodí ku väčšine outfitov, nie sú ani príliš dlhé, ani príliš krátke, môžeme ich teda označiť za veľmi praktické a pohodlné na nosenie.

Retiazky s dĺžkou 50 - 55 cm zasahujú o niečo nižšie na hruď, ale stále sú vhodné na každodenné nosenie a perfektne padnú k vykrojenému výstrihu.

Retiazky s dĺžkou 60 - 65 cm sú už výrazne dlhšia a dosahujú až k úrovni pŕs. Tieto šperky sa skvele hodí k rôznym spoločenským šatám. Je však možné sa takto dlhým šperkom ozdobiť aj počas dňa, nezabudnite ale brať do úvahy, že by retiazka mohol prekážať.

Retiazky dlhšia ako 70 cm sa už väčšinou nosí bez prívesku. Takto dlhé retiazky sa často využívajú na vrstvenie s ďalšími retiazkami.

Magazín - Akú zvoliť dĺžku retiazky OLIVIE SK

x