Netradičné zásnubné prstene

Tradície by sa mali dodržiavať. Táto veta je snáď stará ako ľudstvo samo. Našťastie, väčšine z nás je iba známa, nemusíme sa ňou riadiť. Nikde nie je napísané, ako by mali vyzerať zásnuby. Aj keď sa niekto snaží niektoré tradičné zvyky dodržiavať, našťastie, nie je to pravidlom a my tak môžeme tento významný deň pojať absolútne podľa seba.

Klasická žiadosť o ruku je väčšinou spájaná s romantickou večerou pri sviečkach. Krásne miesto, príjemná hudba, dobré jedlo a pokľaknutie pred partnerkou je scéna vystrihnutá nielen z romantických filmov, ale častý obraz dnešnej aj minulej doby. Netradičných miest pre zásnuby je celý rad. Na lodi, pri lete balónom, na koncerte či pri adrenalínovom športe. A nielen k menej obvyklým miestam sa hodí tak trochu iný a originálny zásnubný prsteň.

Tradičné poňatie tohto šperku je jasné. Ide o krúžok zdobený jedným veľkým kameňom, ktorý má väčšinou okrúhly tvar. Z pohľadu zásnub tento druh patrí k najtradičnejším a môže byť vyrobený z akéhokoľvek drahého kovu. Najčastejšie padne voľba na striebro, zlato alebo platinu. Tieto materiály sú úžasné, avšak striebro vyniká svojou nižšou cenou. Je vyhľadávaným a cenným kovom kvôli svojej dlhej histórii aj kráse. Na zásnubný šperk je skvelou voľbou a je jedno, či nakoniec zvolíte tradičné alebo netradičné.

Vybočte z radu netradičným prsteňom

Aký môže byť netradičný zásnubný prsteň? Prakticky akýkoľvek, ktorý sa trochu odlišuje od normálu. Stačí, aby pravidelná línia krúžku bola inak zahnutá, a už máte originálny prstienok. Netradičným variantom je aj kameň v inej farbe. Vyberte miesto klasického číreho kameňa iný, ktorý bude výrazný práve svojou farbou. Na dámskom prste sa tak úžasne vyníma napríklad opál, ktorý je navyše symbolom šťastia a lásky. Tiež zirkóny, ktoré sú často súčasťou strieborných zásnubných prsteňov, môžu mať rôzne farby. Preto si vyberte taký, ktorý vás osloví. Zaujímavo tiež vyzerá variant, keď má strieborný prsteň jeden dominantný kameň v odlišnej farbe a po obvode množstvo ďalších.

Byť odlišný a pojať žiadosť o ruku inak je v dnešnej dobe bežné. Len málokto hľadí na tradície a rád koná podľa seba. Čo je pochopiteľné, pretože nikto nie je v takto dôležitý moment podstatnejší než pár, o ktorý ide. Preto sa odlišujte, hlavné je, keď budete spoločne šťastní.

69 položiek celkom
Hore
Ďalšie produkty