Šperky na každodenné nosenie

Šperky nie sú doplnkom iba pre významné dni v našom živote. Nikde nie je povedané, že sa nimi máme zdobiť, iba ak vyrážame na spoločenskú akciu, do reštaurácie, kina, za priateľmi alebo na dôležité rokovanie. Čoraz častejšie sú bežnou súčasťou každého dňa, ktorý trávime napríklad iba doma na gauči. Nosiť šperky denne nie je hriech, ale skôr radosť. Pre veľa z nás majú aj pamätný význam, takže by bola škoda ich nechať ležať niekde v zásuvke.

#ShowMore#

Môžeme si ich zaobstarať aj len tak a nemusíme čakať, až ich dostaneme k nejakej zvláštnej príležitosti. Výber šperkov je veľký a na nás je len to, z akého materiálu bude náš vyvolený. Medzi obľúbené kovy patrí nielen zlato a striebro, ale aj platina a chirurgická oceľ. Každému vyhovuje niečo iné, ale často ľudia volia práve spomínané striebro. To je vhodné na každodenné nosenie a jeho cena je oproti zlatu veľmi priaznivá.

Aké šperky sa hodia na každodenné nosenie?

Dá sa povedať, že všetky. Príliš zdobené by mohli pri každodenných činnostiach, samozrejme, prekážať, ale to už je na každom. Hodia sa určite náušnice, ktoré sú už prakticky stálou súčasťou mnohých žien aj mužov. Aj retiazky, náramky a prstene, ktoré sa často nedávajú dole ani počas spánku. Zdobiť sa môžete všetkými šperkami, iba sa treba o ne starať tak, ako si zaslúžia.

Škodí strieborným šperkom voda?

Šperky si s vodou naozaj nerozumejú. V súvislosti s vodou sa u striebra hovorí dokonca o jeho černení. Za ním stojí oxidácia, čo je bežná reakcia striebra nielen na vodu, ale aj pot. Je dôležité vedieť, že černenie nie je žiadnym nedostatkom, ale úplne bežnou vlastnosťou tohto kovu. Je možné ho oddialiť pravidelným čistením šperku a tiež tým, že ho nebudeme vystavovať častému kontaktu s vodou. Pokiaľ sú strieborné šperky ošetrené ródiovou či platinovou vrstvou, pár minút napríklad v sprche im toľko neublíži. Ale veľký pozor je potrebné dávať na chlórovanú vodu v bazénoch a pri upratovaní, pretože chlór obsahujú aj dezinfekčné a bieliace prostriedky.

Buďte opatrní aj pri používaní laku na vlasy. Chemické látky šperkom škodia, preto si ich nasadzujte ideálne až po použití prostriedkov, ktoré ich obsahujú. Pri športe ich radšej tiež odložte. Ako už viete, škodí im pot a súčasne im hrozí aj mechanické poškodenie.

Ródium vie ochrániť strieborné šperky

Ródium je nielen stály, ale aj tvrdý kov, ktorý má strieborný lesk a chráni šperky proti poškriabaniu a čierneniu pri kontakte s chemickými prvkami v ovzduší. Keď je ním šperk pokrytý, zvyšuje sa jeho lesk aj odolnosť voči vonkajším vplyvom. Jeho vrstva sa vplyvom mechanického pôsobenia postupne zmenšuje, je však možné jeho opätovné ródiovanie s pomocou klenotníka.

Striebru je potrebné venovať zodpovedajúcu starostlivosť. Čomu však nie? Dôležité je jeho čistenie, ktoré ľahko, ale s opatrnosťou, zvládnete aj doma. Pomôžu vám nielen špeciálne čistiace handričky, ale aj obyčajné pomôcky, ktoré iste doma máte - ako doma vyčistit striebro. Strieborné šperky je najlepšie uchovávať v šperkovnici bez toho, aby sa navzájom dotýkali. Nie sú tu totiž vystavené vzduchu a oxidácii a je to ideálne miesto, pretože je suché a tmavé.

Keď budete dodržiavať týchto pár vecí a súčasne sa budete vyvarovať vyššie spomínaným, strieborné šperky vydržia naozaj dlho krásne. Môžete ich tak pokojne nosiť každý deň a užívať si ich krásu a výnimočnosť.

149 položiek celkom
Veľkostne nastaviteľný strieborný prsteň MESAČNÁ MAČKA zo strieborníctva OLIVIE.
€265,40 / ks
8163
Adventný kalendár šperky OLIVIE.sk
€275,50 / ks
8161
Hore
Ďalšie produkty