Symbol nekonečna - Symbolika šperkov

Obrázok článku

Čo si predstavíte pod pojmom nekonečna? Je to pre vás nevysvetliteľný matematický pojem, ktorý sa nedá spočítať ani zmerať? Ležatá osmička? Je to stále sa rozpínajúci nekonečný vesmír? Alebo nekonečná láska k vášmu partnerovi? Zapátrame po pôvode tohto symbolu a povieme vám, na akú príležitosť sa hodia šperky so symbolom nekonečna.

Staroveký pôvod

V tvare ležiace osmičky, bol vo starodávnych maľbách zobrazovaný had, ktorý požieral vlastný chvost. Tento alchymistický symbol cyklické podstaty veci bol nazývaný Uroboros. Pochádza zo starovekého Egypta, tam bol zobrazovaný v pohrebnej ikonografii. Uroboros predstavuje sebazničenia a sebaobnovu, návrat konca k začiatku. Na niektorých vyobrazeniach, je Uroboros z polovice tmavý a z polovice svetlý. To celkom jasne naznačuje symboliku jin-jang, ktorá znázorňuje vzájomne sa doplňujúce opačné princípy - dualitu. Ak je teda váš šperk so symbolom nekonečna z polky posiaty zirkónmi, alebo sa z polovice líšia v odtieni farby, značí tým onú dualitu.

Darujeme šperk so symbolom nekonečna

Chcete svojej partnerke vyjadriť nekonečnú lásku, ktorú k nej správate? Darujte jej náušnice so symbolom, ktorý to povie za vás. Ako darček na Valentína budú dokonalé!

Symbol nekonečna ako darček k narodeniu dieťaťa je na mieste. Na túto príležitosť sa perfektne hodí náhrdelník či prsteň. Ležatá osmička bude takto symbolizovať kolobeh života.

Symbol nekonečna sa skvele hodí aj na snubné či zásnubné prstene, ktorý symbol by predsa lepšie vyjadril vaše city, než práve nekonečno.

Máte už doma nejaký klenot s týmto symbolom, alebo máte vyhliadnutý? Podeľte sa s nami v komentároch. Budeme radi!

 

x