Farby Vianoc

Vianoce sú za dverami! A my vešiame vianočnej výzdoby, kde to len ide. Doma sa to hemží farbami, ale len tri farbičky naozaj prevažujú. Sú to farby Vianoc. Viete, ktoré to sú? Nebudeme vás napínať. Zelená, červená a samozrejme nesmie chýbať ani zlatá. Skúsime vám predstaviť, kedy a prečo sa práve tieto farby stali tými vianočnými a samozrejme nebude chýbať ani pár krásnych šperkov, ktoré hrajú týmito farbami.

Začneme farbou, ktorá bola od nepamäti označovaná za symbol života. Ktorá to je? No predsa zelená. S príchodom zimy väčšinu rastlín opúšťa ich živá zelená farba, nie však ihličnaté stromy. Preto nám ihličnany zdobí byt ako Vianočný stromček. Ľudia tiež tieto stromy považovali magické a spájali si ich s tajomstvom života. A to práve vďaka ich schopnostiam prežitie v tých najsilnejších mrazoch. Radi byste sa aj vy vyzdobili na sviatky zelenú? V tom prípade je najlepšie možnosť siahnuť po smaragdových šperkoch! Ak sa vám podarí zladiť smaragdové náušnice, náhrdelník a náramok, zaručene budete u vianočné večere žiariť.

 

zelená 1zelená 2zelená 3zelená 4

V náboženskom poňatí zelená znázorňuje Kristovo narodenie. Červená farba je symbol Kristovej smrti a krvi. Kombinácia červenej a zelená na adventnom venci teda znamenie Kristovo zmŕtvychvstanie. Ak si trúfate zladiť šperky so zelenými kamene sa šperky s tými červenými, mrknite na tieto kúsky! Ak byste sa rozhodovala medzi puzetkovými a visiacimi náušnicami, tak k vianočnému stolu siahnite po visiacich.

 

čebrenáčervenáčervená 1červená 2

 

Zlatá sa k predchádzajúcim dvoch farbám pridala a tvoria perfektnú kombináciu. Zlato do Betlehema narodenému Ježišovi priniesol ako dar jeden z troch kráľov. Zlato je prísľub večného života, takže s ním rozhodne nešetrite!

 

zlatázlatá 2zlatá 5zlatá1

 

Ak hľadáte vyložene vianočné šperk, máme pre vás niečo super! Adventný nastaviteľný prstienok.

červená 3

Tabulka velikostí